Bieg Rzeźnika 2016 - debiut w ultra
Wpisany przez Przemek   wtorek, 31 maja 2016 21:20

Jak to mówią, "Jak się marzy, to się zdarzy". Rzeźnik 2016. W końcu! Oficjalnie 82 km, według moich wyliczeń 86,5 km po naszych pięknych Bieszczadach. W ciągłym niedoczasie, zmęczeniu, kryzysach, w słońcu, deszczu, błocie...i najmilszym towarzystwie partnera Wojtka! Dłuższa, zmodyfikowana wersja kultowej trasy. Nie będę opisywał, co czułem, bo nie da się opisać kilkukrotnego umierania i odradzania się na nowo. W limicie czasowym na wersję Hard Core (100km) zmieściliśmy się, niestety(!?) rozsądek wygrał i tylko Wojtek zapuścił się dalej. Bo Wojtek jest GIGANT!!! Nasz czas na mecie to 12h 26min 11sek. Gdybym miał 15 minut więcej na przemyślenia, prawdopodobnie, rozsądek by nie zwyciężył. Prawie 3900m przewyższeń, czyli pomijając sam dystans, jakieś 2,5 raza z parkingu w Palenicy na wierzchołek Rysów. To wszystko w 12,5 h. Finalnie 159 miejsce na 778 startujących par. I co najważniejsze, następnego dnia daliśmy radę iść w góry, co nie jest typowym objawem po zakończeniu tego biegu! Się DA! Nawet chłopaki z nizin mogą :)

dalej + galerie...
 
Horror w Piastowie
Wpisany przez Przemek   środa, 11 listopada 2015 09:02

Dzwoni Zgutek: "Przemek przyjedziesz? Będzie niezła jatka. Poobrywane nogi, poobrywane ręce, krew na ścianach, trzewia na wierzchu, dym, gwizd i jedno wielkie zamieszanie".

Pozostało odpowiedzieć: "Tak. Przyjadę...".

I właśnie tak dla mnie rozpoczął się udział w organizowanych przez Straż Pożarną w Piastowie ćwiczeniach zdarzenia masowego o kryptonimie REMIZA 2015. Nie do końca wiedziałem czego się spodziewać. 2 godziny przed rozpoczęciem całej akcji, w miejscu zdarzenia, przywitało mnie kilkanaścioro uśmiechniętych młodych z ludzi różnymi dolegliwościami. Jeden nosił kawałek swojej nogi, drugi podtrzymywał jelita, żeby mu spodni nie zaplamiły, trzeci gmerał coś przy kikucie ręki. W każdym bądź razie wszystko robiło wrażenie przemyślanego i profesjonalnie przygotowanego. Pozostało tylko to sfilmować. Efekt można zobaczyć na filmie. Wspólnie z Mariuszem K. pobiegaliśmy trochę po polu akcji, w dymie i wśród przerażających krzyków ofiar. Potrafię sobie wyobrazić, jak temat wyglądałby w rzeczywistości. Brrrrrr! Strażaki, to jednak odważne chłopaki (i dziewczyny!)!

Zapraszamy na film. Like'i i komentarze mile widziane!

Oczywiście włączamy głośno muzykę oraz tryb HD i jazda!

Zapraszamy na film...
 
Noworoczna Kartka Wideo od Głębockich 2016
Wpisany przez Przemek   środa, 30 grudnia 2015 19:20

Tak jak co roku, tak i na rok 2016, chcemy Wam życzyć mądrości. Tej mądrości, która niezależnie od przekonań politycznych i religijnych, nie pozwoli podzielić ludzi na "naszych" i "nie naszych", lepszych i gorszych, wartościowych i mniej wartościowych. Dziękujemy, że byliście z nami w roku słusznie mijającym i mamy nadzieję, że będziecie nam dalej towarzyszyć w roku 2016 i latach kolejnych.

Życzeń świątecznych nie przygotowaliśmy ze względu na brak śniegu. Pomysły na kartki wideo bez udziału śniegu po prostu się nam skończyły.

Tradycyjnie więc: Szczęścia, Zdrowia, Pomyślności!!!
Życzą Marta, Przemek, Staszek i Janek Głęboccy.

Zapraszamy do obejrzenia naszej noworocznej kartki wideo. Full HD + Pełen ekran + Muzyka koniecznie!

Kartka Noworoczna...
 
Speleoklub Warszawski na XV Zawodach w Ratownictwie Wysokościowym
Wpisany przez Przemek   sobota, 26 września 2015 06:03

19 września 2015 roku reprezentacja Speleoklubu Warszawskiego w składzie Joanna Wolańska, Dorota Zakrzewska, Anna Kalińska (vel "Atomówki"), zdobyła 7 miejsce na 8 startujących drużyn podczas XV Zawodów w Ratownictwie Wysokościowym o Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Staży Pożarnej m. st. Warszawy. Drużynę w tydzień przygotował i prowadził w trakcie zawodów Marcin Gala. Organizatorem zawodów była Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7 w Warszawie. GRATULUJEMY!!

 

Film...
 
Strona 1 z 2

e-Przemek na Fejsie Zapraszamy stronę na Facebook'u