W tej sekcji publikujemy wszystko, co związane jest z muzyką. Naszą i nie naszą, ale zawsze dobrą.Nadrabiając przespany muzycznie czas...
Wpisany przez PRzemek   wtorek, 11 lutego 2014 00:17

Wykrzyczana, wywrzeszczana wizja dobrego świata, którą kupuję, chociaż nie idealnego. Jeszcze długo będzie aktualna, dopóty, dopóki będzie tyle nietolerancji i obłudy. Jednak można zagrać porządnego HC po roku 2000. Nie uwierzyłbym w to kilka lat po skończeniu zambrowskiego liceum w 1992:) Muza Złodziei Rowerów (ZXRX) i April zabiera w przeszłość i w przyszłość. Aż moja stara czarna skóra na strychu ze znaczkiem Apatia zadrżała w rytm 'Nie przegap'. Młode pokolenie AD2001 też to kupuje, i to bardzo... Zbadane empirycznie. Dobrze, że jeszcze nie dotarłem do całego repertuaru tych dwóch zespołów z Zambrowa (w znakomitej części). Trzeba sączyć doznania. W trakcie poszukiwań archeo w Hey Joe na Złotej dokopałem się do jeszcze jednej zacnej pozycji-rymującej się: Inkwizycji. Stare fotografie..., aż mi się rąk z przeszłości nie chce wyciągać. Dzięki Jacek... Miałeś rację, chłopakom się to bardzo podoba, tylko pytają się, czy Ty tak w normalnej rozmowie też przeklinasz. Odpowiedziałem, że nie! Że to środek wyrazu artystycznego.

 

Dla zainteresowanych, a szczerze polecam, namiar na dwa kawałki na YT:

 

muza na You Tube
 
W oczekiwaniu na prawdziwą wiosnę
Wpisany przez Administrator   poniedziałek, 08 kwietnia 2013 16:04

W oczekiwaniu na prawdziwą wiosnę... Janek i Staszek ćwiczą...

A tatuś przy okazji praktykuje z nagrywaniem dobrej jakości muzyki.

Pięknie, pięknie! Miłego słuchania, koniecznie HD i pełen ekran.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 08 kwietnia 2013 16:24
 
Konkurs "Pogoń struny" Siedlce 2011-11-26
Wpisany przez Janek   niedziela, 27 listopada 2011 18:50

26.11.2011 byłem z tatą na konkursie instrumentów strunowych, w moim przypadku gitarowym, „Pogoń struny”. Jechaliśmy w stronę Siedlec. Niestety, w połowie drogi zjadłem petitka i od razu rozbolał mnie brzuch. Gdy dojechaliśmy i zacząłem się rozgrzewać okazało się, że zapomniałem czterech taktów. Następnym nieszczęściem , które mnie spotkało było to, że zdrętwiały mi ręce i nie mogłem ich rozgrzać, a próbowałem nawet takich metod jak wkładanie rąk pod gorącą wodę. Na występie musiałem lekko improwizować i dlatego uważałem , że nie mam szans na zdobycie wyróżnienia. W trakcie przerwy pojechaliśmy do MC Donald’s, gdzie prawie z bólu brzucha zwymiotowałem J Gdy wróciliśmy do szkoły, gdzie odbywał się konkurs ,właśnie rozpoczęło się rozdanie nagród. Nagrody były świetne, jak na przykład radio lub klawiatura bezprzewodowa z myszką (ten zestaw właśnie dostałem). Otrzymałem też wyróżnienie, co mnie bardzo zdziwiło i nagrodę dla najmłodszego uczestnika. Był to drugi konkurs z serii konkursów. Poprzedni był w Warszawie dzień wcześniej. Wzięliśmy w nim udział razem ze Staszkiem i także zostaliśmy wyróżnieni. Dla Staszka był to jego pierwszy konkurs. Ale o tym napisze sam Staszek. Zapraszam do obejrzenia filmu z tego koncertu, który zmontował mój tata.

Poprawiony: wtorek, 29 listopada 2011 10:56
Aby obejrzeć film....
 
Brwinowska Wiosna Artystyczna 2013 - Jan i Stachu LIVE
Wpisany przez Przemek   środa, 05 czerwca 2013 00:49

Nie wypada się chwalić, ale zdecydowania ta zasad nie dotyczy chwalenia się dumnego ojca osiągnięciami synów. W związku z tym, że jednak w tym przypadku chwalić się wypada, postanowiłem podzielić się tym oto krótkim materiałem z tegorocznej, siódmej już Brwinowskiej Wiosny Artystycznej. Tradycyjnie występy otwiera utalentowana okoliczna młodzież. 25 maja 2013 roku wśród występujących znalazło się dwóch naszych Ancymonków. Nowym dla nich doświadczeniem były warunki koncertu na otwartej scenie przy niedostatecznie wysokiej temperaturze. Już teraz wiedzą, że ręce wychładzają się i kostnieją bardzo szybko, a skostniałymi rękoma dosyć ciężko się gra na gitarze:) DALI RADĘ, ZUCHY!!!! I to jak dali radę! Koncert miał swój klimat, prawdziwie artystyczny, także ze względu na miejsce - stary dworek w Brwinowie zwany Zagrodą, siedziba Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa.

Wielkie podziękowania dla nauczyciela P. Adama Grądzkiego.

źródło plakatu: www.brwinow.com

 

Zapraszamy na film...
 
La Fiesta
Wpisany przez Przemek   niedziela, 03 czerwca 2012 23:04

La Fiesta, nieznanego autora, grana przez Janka!

Przyznam, że coraz chętniej go słucham :) Miłych wrażeń!!!

 

 
Gitara Viva!!! Kielce, maj 2011
Wpisany przez Janek   niedziela, 12 czerwca 2011 08:05

18 maja 2011 pojechałem na ogólnopolski kokurs gitarowy do Kielc. Na początku się nie denerwowałem, ale i tak z trudem wstałem z łóżka. Po zjedzeniu śniadania jak najdłużej, aż do samego wyjazdu, grałem na gitarze. Wyjechaliśmy o godzinie 9:00. Jechaliśmy przez Janki, ponieważ tam czekał na mnie mój nauczyciel Pan Adam. Oczywiście na miejsce dojechaliśmy 6 godzin przed koncertem. Większość tego czasu spędziłem spacerując, a resztę śpiąc w samochodzie i grając na schodach. Gdy nadszedł czas mojego koncertu stresowałęm się. Jednak koncert wyszedł świetnie. Dostałem nawet wyróżnienie. Koncert dedykowałem dziadkowi Józkowi, który w czasie koncertu leżał chory w szpitalu i dwa tygodnie po koncercie zmarł. Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej...

Film z koncertu...
 

e-Przemek na Fejsie Zapraszamy stronę na Facebook'u